Їсус Христос: реінкарнації Божого сина
У статті розглядається життєвий шлях та реінкарнації пророка Їсуса Христа.
докладніше...Український науковий журнал
ОСВІТА РЕГІОНУ
ПОЛІТОЛОГІЯ ПСИХОЛОГІЯ КОМУНІКАЦІЇ
У статті розглядається життєвий шлях та реінкарнації пророка Їсуса Христа.
докладніше...У статті узагальнено результати досліджень європейських лінгвістів щодо походження звертання «пан».
докладніше...У статті представлено результати дослідження історичних витоків та релігійних засад становлення уявлень про сім’ю в буденній свідомості іранців. Проаналізовано історичні корені таких особливостей іранської сім’ї, як її патріархальна структура, верховенство влади батька, високі вимоги до моральності вчинків, батьківська відповідальність і увага до дітей тощо.
докладніше...Стаття присвячена порівняльному аналізові наукового дискурсу щодо поняття і сутності етнократії в західній, російській та вітчизняній етнополітичній конфліктології.
докладніше...У статті розглядаються соціологічна концепція Семюела Хантінгтона та філософська концепція Дмитра Донцова з точки зору політології та соціальної антропології та їх значення у формуванні політологічних парадигм.
докладніше...У зазначеній статті аналізується вітчизняний протестно – антиглобалізаційний напрям дослідження процесу глобалізації. Розглянуто його головні особливості. В контексті даної проблематики проводиться короткий порівняльний аналіз поглядів представників різних західних наукових шкіл.
докладніше...Проаналізовано поняття: політичні стратегії, вирішення політичних конфліктів. Розглянуто політичні передумови та чинники зовнішньополітичних стратегій США, проблеми реалізації політичних стратегій залежно від формування інформаційного суспільства.
докладніше...Стаття розглядає методологічні підходи та методичні засоби дослідження сучасної форми правління держави як сукупності нормативно – правових вимог, неформальних політико – владних практик, які забезпечують взаємодію політичних інститутів сучасного суспільства. Приділено увагу методичним комплексам, на основі яких розробляються окремі компоненти форми правління як предметної сфери політичної науки.
докладніше...Автор статті викладає власне бачення окремих політико!правових та історичних аспектів Конституції Пилипа Орлика, співставляє й аналізує різні підходи щодо оцінки її правового змісту і характеру, місця, ролі і значення в контексті українського та зарубіжного, зокрема польського конституційного процесу.
докладніше...У статті розглядаються проблеми інноваційного розвитку українського суспільства на основі «інноваційного прориву» та цільового вибору «проривних напрямів» як загальної стратегії суспільно – політичного розвитку України.
докладніше...У статті аналізується «податково – кодексний» Майдан як форма соціального протесту і захисту підприємницького права. Акцентується увага на уроках громадянського протистояння.
докладніше...Розглядаються моральні пріоритети громадянського суспільства крізь призму утвердження національних і загальнолюдських засад розвитку гуманістичної моралі.
докладніше...У статті аналізується проблема національної толерантності в контексті публічного адміністрування. На основі цього аналізу пропонуються два альтернативні шляхи підвищення рівня національної толерантності в управлінських відносинах.
докладніше...У статті представлений погляд автора щодо специфіки імперської політичної міфології. Виділені основні політичні міфи, що властиві імперіям і підкореним ними народам, визначені напрямки імперської міфотворчості, розкрита специфіка імперської міфології в Україні.
докладніше...Проаналізовано погляди сучасної молоді, студентства стосовно розуміння і бачення національної ідеї, яка б могла об’єднати український народ для подальшого майбутнього в єдиній державі.
докладніше...У статті висвітлено процес формування нормативно – правової бази вітчизняної протокольної практики у сфері використання державних символів. Визначено основні принципи та норми етикету державної символіки. Окреслені проблеми формування цілісної системи державного протоколу та церемоніалу України.
докладніше...Розглянуто проблеми, що пов’язані з ідеологічними засадами ісламської релігії в Афганістані.
докладніше...У статті розглядаються особливості розвитку соціальної держави в умовах глобалізаційних процесів і становлення сучасних економік, заснованих на знаннях. Визначається роль соціально – політичного маркетингу у функціонуванні сучасних соціальних держав. Аналізуються моделі розвитку української соціальної держави.
докладніше...У статті розглядаються особливості розвитку соціальної держави в умовах глобалізаційних процесів і становлення сучасних економік, заснованих на знаннях. Визначається роль соціально – політичного маркетингу у функціонуванні сучасних соціальних держав. Аналізуються моделі розвитку української соціальної держави.
докладніше...У статті розглядаються прагматичні тенденції розвитку соціальної структури українського суспільства. Автор підкреслює, що ці тенденції передбачають зміну істотних ознак соціальної структури, внаслідок чого відбувається поступовий процес становлення нового типу соціальної структури на основі демонтажу існуючої соціальної структури і формування різноманітних елементів нової.
докладніше...З перших років незалежності в України активно йде процес утворення різноманітних громадських об’єднань. Поле, де вони діють, характеризується вираженою стратифікацією суспільства, поширенням тенденцій до соціальної нерівності. Ці процеси призводять до появи великої кількості об’єднань, що ставлять за мету артикуляцію інтересів різних груп. У статті розглянутий досвід конвертації соціального капіталу Димитровського міського відділення Всеукраїнської громадської організації «Громадський контроль».
докладніше...У статті обґрунтовується зміст управління як соціальної функції, яка виявляється в організуючій діяльності. Практичне здійснення управлінських процесів залежить від соціальних умов, в яких вони відбуваються, зрілості суспільства, його технічних можливостей тощо. Дістало подальший розвиток положення, що без управління неможливе цілеспрямоване функціонування суспільства.
докладніше...У даній статті з позицій розширення джерелознавчого поля вивчення історико – педагогічних явищ і персоналій розглянуто політичний заповіт «Загробные заметки» видатного педагога, вченого – економіста, урядовця і непересічної особистості Миколи Христиановича Бунге.
докладніше...Стаття про системний розвиток суспільства гармонізацією стосунків, зменшенням суспільних витрат та підвищенням економічної віддачі господарюючих об’єктів шляхом корпоративної та особистої зацікавленості. Наведені приклади гармонізації.
докладніше...У статті автор обґрунтовує зміст реформ пенсійного забезпечення в Україні й за кордоном, хід реформ в Україні, напрямки та етапи їх, рекомендації щодо правового та законодавчого врегулювання існуючих проблем.
докладніше...Стаття присвячена глобалізації та розумінню такої категорії, як рішення. Дається аналіз західних фахівців у сфері управління, розглядаються основні актори, які приймають політичні рішення, розкриваються особливості мислення політичного лідера.
докладніше...У статті аналізуються принципи, на яких базуються сучасні євроінтеграційні процеси та висвітлюються основні аспекти цих процесів. З’ясовуються проблеми, властиві кожному із охарактеризованих аспектів євроінтеграції.
докладніше...У статті проаналізовано досвід проведення державної мовної політики і регулювання мовної ситуації у неодномовних мовних середовищах ряду європейських країн (Фінляндія, Ірландія, Бельгія, Швейцарія). Виявлено специфіку кожної з чотирьох національних моделей організації мовного простору, окреслено її сильні сторони та вразливі місця. Звернуто увагу на такі явища контекстуальної природи, як: історичне минуле і ставлення до нього, ступінь взаємоповаги й довіри між мовними спільнотами, характер політичної ситуації, особливості політичної мобілізації.
докладніше...У статті дається ретроспективний огляд етапів формування сербської державності; аналізуються джерела косовського конфлікту; розглядаються сутнісні причини трагедії у Косово; досліджується роль США у вирішенні цього конфлікту; робиться спроба з’ясувати, чи існує демократія у Косово; характеризуються сучасні тенденції розвитку ситуації на Балканах.
докладніше...У даній статті викладені результати дослідження взаємозв’язку між сектором праці, в якому задіяні іммігранти, статевим поділом та впливом цих змінних на вірогідність успішної інтеграції в суспільство приймаючої країни.
докладніше...Починаючи з 2004 року, основним аспектом зовнішньої політики ЄС щодо найближчого оточення стає Європейська політика сусідства (ЄПС), яка на основі єдиного підходу охопила 16 держав - сусідів ЄС, включаючи країни Східної Європи, Південного Кавказу та Північного Середземномор’я. Вивчення базових засад формування зовнішньої політики ЄС щодо своїх сусідів, як безпрецедентного явища для сучасної системи міжнародних відносин, дає можливість з’ясувати основні відмінності інструментів та методів процесу розширення ЄС від нової «політики сусідства» та виявити причини її еволюційного характеру. Чи допоможе виділення в ЄПС двох окремих вимірів — «Союзу для Середземномор’я» та «Східного партнерства» — розв’язати низку питань стосовно необхідності й надалі трансформувати й удосконалювати ЄПС? Це питання турбує наразі не тільки країни!партнери, воно на порядку денному в керівних інституціях Євросоюзу.
докладніше...У статті дається характеристика об’єктивності як основоположного принципу журналістики і як принципу діяльності журналістів. Крім того, висвітлюються основні проблеми журналістської діяльності, пов’язані із застосуванням цього принципу, підкреслюється роль морального вибору на рівні особистості журналіста.
докладніше...У статті здійснюється спроба окреслити лінію орієнтації в публіцистичному дискурсі другої половини XIX — першої третини ХХ ст. на народ, передусім селянство, як націотворчий формат. Розглянуто змістове наповнення категорії народ у синхронному та діахронному вимірах, понятійне поле, розбудоване довкола цього терміна. Проартикульовано роль народу як етнічного субстрату у процесі викшталтування національної ідентичності.
докладніше...У статті зроблено огляд та аналіз публікацій журналу «Книгар» з питань історії та теорії української видавничої справи початку ХХ ст. Виокремлено низку проблемних питань тогочасного книговидання.
докладніше...У статті представлені результати двох напрямків моніторингу Інтернет – ресурсу «УНІАН – Здоров’я». Перший напрямок мав на меті виявити відповідність структури, тематики та методів подачі матеріалу вимогам заявленої цільової аудиторії. Другий напрямок — дослідити вплив фінансового донора на інформаційне наповнення бюлетеня на основі контент!аналізу повідомлень.
докладніше...Стаття являє собою огляд основних наукових підходів до типологізації текстів, що використовуються в PR – комунікаціях. Узагальнено існуючі та запропоновано нові критерії класифікації PR!текстів.
докладніше...У статті розглядаються психологія здійснення різних форм міжнародного піару, виокремлено та проаналізовано психологічні механізми впливу під час здійснення кожної із форм міжнародного піару.
докладніше...У статті аналізується використання символіки як основної складової частини створення іміджу політичних сил. Автор розглядає цей процес на прикладі основних українських політичних партій, аналізує вдалі і невдалі спроби використання символів – логотипів.
докладніше...У статті розглядається проблема взаємозв’язку соціокультурної компетенції майбутнього вчителя та його світоглядних позицій, їх значення в професійній готовності студента. Уточнено зміст поняття «соціокультурна компетенція», визначено складові компоненти соціокультури. Здійснено аналіз психолого – педагогічних досліджень проблеми соціокультури та її зв’язок із соціальними комунікаціями.
докладніше...В статті розглядаються поняття тексту, жанру, функціонального стилю. Проаналізовано точки зору різних вчених щодо характеристики будь-якого тексту; виокремлено основні характеристики будь-якого тексту. Визначено лінгвістичні особливості типів німецькомовних текстів, яких треба навчити учнів загальноосвітньої середньої школи.
докладніше...Дана стаття присвячена дослідженню ступеня агресивності передвиборчого дискурсу 2010 року кандидата у Президенти України Ю. Тимошенко. Особлива увага приділяється специфіці виявлення прямої та прихованої агресії в тексті виступу адресанта перед аудиторією, в текстах агітаційної передвиборчої газети та агітаційної листівки. Розглядається особливості формування образу ворога у зазначених типах дискурсу.
докладніше...У статті розглядаються методи впливу на політичну свідомість. Питання впливу на політичну свідомість аналізується у контексті зростаючої ролі інформації та засобів масової комунікації в умовах глобалізації, зокрема особливий акцент робиться на інформаційному впливі на масову політичну свідомість.
докладніше...У статті розглядаються основні характеристики системи вищої освіти в США. Автор стверджує, що вища освіта в США формувалася за регіональною ознакою, а не за національною.
докладніше...У попередній нашій публікації (Освіта регіону. — 2010. — № 4.) читач мав змогу ознайомитися з теорією вимірювання якісних змін — кваліметрією. Опубліковано немало розробок класифікацій наук, але без серйозного обґрунтування їх класотвірних основ. Запропоновано систематику знань у формі теорій ієрархічно ускладнюючих систем, а не у формі класифікації традиційних наук. Тому дана розробка систематики наукового знання на основі кваліметрії є актуальною, насамперед, у системі освіти.
докладніше...У статті досліджуються проблеми інвестицій, прибутковості та ризику, економіки та її принципів, галузей та проектування бізнесу, розробки та здійснення проектів стосовно бізнесу в нанотехнологіях.
докладніше...У статті розглядається проблема гуманізації професійної підготовки менеджерів організацій; визначено принципи гуманізації освіти у процесі професійної їхньої підготовки у вищих навчальних закладах; обґрунтовано необхідність використання таких принципів у практиці підготовки менеджерів організацій.
докладніше...У статті розглянуто психолого – педагогічні аспекти формування екологічних знань в Україні.
докладніше...Стаття висвітлює собливості деяких синдромів — результатів стресу.
докладніше...У статті здійснено аналіз чинників вибору професії старшокласниками, виявлено сформованість професійних інтересів, намірів та здібностей, розроблено рекомендації щодо оптимізації професійного вибору, зокрема, його усвідомленості та правильності.
докладніше...Проаналізовано основні положення монографії «Ґенеза територіальної організації України: конституційно!правові аспекти». Автор констатує та доводить концептуальність, комплексність і фундаментальність наукової роботи. Розглядає правові висновки, наведені в монографії, зокрема висновки щодо ґенези та правового регулювання територіальної організації України, шляхів реформування адміністративно – територіального устрою держави.
докладніше...