Великий скіф Зороастр: пророк, маг і політичний теолог
В статті розглядається скіфо/арійське походження пророка Зороастра — творця першої глобальної релігії та її роль у світових цивілізаційних процесах.
докладніше...Український науковий журнал
ОСВІТА РЕГІОНУ
ПОЛІТОЛОГІЯ ПСИХОЛОГІЯ КОМУНІКАЦІЇ
В статті розглядається скіфо/арійське походження пророка Зороастра — творця першої глобальної релігії та її роль у світових цивілізаційних процесах.
докладніше...В основу призми, розробленої автором політичної кратології, покладено концепції політичного володарювання в абстратно взятій країні. Розгляуто квадрат республіканських влад — інститути президентства, правління, парламенту, суду. Викристалізувано «кратологічний інструментарій правління країною».
докладніше...В статті досліджено особливості переходу на інноваційну модель розвитку України та впровадження економіки знань. Виділено складові елементи сучасної економіки знань та стратегічні її завдання.
докладніше...Розглянуто проблеми, що пов’язані з особливостями політичного дискурсу як засобу політичної комунікації.
докладніше...Стаття присвячена висвітленню ролі української владної еліти в процесах демократичної трансформації. Акцентовано увагу на специфічних умовах формування еліти в Україні, її характерних рисах та особливостях.
докладніше...У статті постає проблема державного службовця як така, без чого «державна машина» взагалі функціонувати не спроможна. Йдеться про великий і складний комплекс проблем вдосконалення роботи з кадрами взагалі, без чого досягти помітного успіху у реформуванні системи державної служби практично і фактично неможливо.
докладніше...Стаття присвячена аналізу процесів формування місцевих органів влади на Волині. Розглядаються умови проведення і результати виборів до обласної та міських рад 1990 — 2006 років, виборча активність громадян, якісний та кількісний склад представницьких органів влади в області, їх партійна належність.
докладніше...Досліджено сучасні тенденції функціонування та перспективи розвитку партійних організацій в умовах модернізації політичної системи України.
докладніше...Стаття розглядає проблему відповідності критерію, щодо призначення суддів. Запропановано критерієм добору на суддівські посади визнати критерій моральності як імперативну вимогу, що є першоосновою для обрання суддів Міжнародного та Європейського Суду.
докладніше...Автор досліджує основоположні принципи та риси мажоритарної та пропорційної виборчих систем. На основі дослідження надаються рекомендації щодо удосконалення чинної виборчої системи України.
докладніше...В статті розглядаються проблеми застосування українського законодавства у боротьбі з корупцією, яка стала однією з найвідчутніших проблем українського суспільства.
докладніше...Стаття присвячена виявленню кореляції феноменів моди та лібералізму у європейській культурі, для яких поняття свободи є ключовою категорією. Сутнісною характеристикою, як моди, так і лібералізму, є орієнтація на зміни та новації, руйнування обмежень свободи в різноманітних проявах буття. І мода, і лібералізм — на перший погляд кардинально відмінні явища — здійснюючи спільну експансію в різноманітні суспільно — політичні сфери, здатні активно посилювати процеси соціокультурної инаміки, змінюючи життєвий простір індивіда.
докладніше...В статті представлено та узагальнено концептуальні підходи до визначення поняття «стратегічна культура». Досліджено основні фактори її формування та перспективи реалізації специфічної стратегічної культури як основи спільної безпекової і оборонної політики кран Європейського Союзу.
докладніше...У статті подано результати аналізу політичних трактатів, публічних виступів ідеологів транснаціонального екстремістського руху «салафітського» спрямування, які містять обґрунтування «самопожертви в боротьбі з ворогом ісламу». Визначено пропагандистські прийоми, до яких вдаються для возвеличення терактів смертників. Виявлено розходження аргументів, спрямованих на морально%правове виправдання актів сакральної самопожертви, із засадами традиційних богословсько%правових шкіл в ісламі.
докладніше...В статті досліджуються ідеологічні засади формування ісламської опозиції в контексті військово - політичних процесів у Афганістані.
докладніше...Аналізується концепція взаємозалежності розвитку громадянського суспільства і людини (особистості), адаптована до умов соціально - політичної практики політичного життя сучасної України.
докладніше...У статті комплексно досліджено стратегію США нового світового порядку Дж. Бушаастаршого та тратегію «задіяності та розширення» Б. Клінтона, здійснено аналіз стратегічних планів та зазначених у них цілей зовнішньої політики держави, а також конкретних дій Сполучених Штатів на світовій арені упродовж доби біполярності і сучасної системи міжнародних відносин, обґрунтовано і онцептуалізовано сучасний стан і тенденції зовнішньої політики США на різних рівнях міжнародної взаємодії, визначено критерії співмірності між стратегічними планами і цілями.
докладніше...В статті акцентується увага на особливостях процесів інтеграції мусульман в соціальноо політичний простір країн ЄС та України. Визначено роль ісламських організацій в процесах інтеграції. Зроблено спробу комплексного аналізу інтеграційних процесів в середовищі мусульман Європи та України.
докладніше...В статті аналізуються особливості процесу інтеграції України в ЄС: умови його проходження,позитивні і негативні наслідки. Закцентовано увагу на коло проблем, які необхідно буде вирішувати вступаючи до ЕС, зокрема — подолання бідності, побудува демократичної правової держави, проведення необхідних природоозахистних заходів і т. і.
докладніше...В статті акцентується увага на особливостях процесів інтеграції мусульман в соціально-політичний простір країн ЄС та України. Визначається роль ісламських організацій в процесах інтеграції. Зроблена спроба комплексного аналізу інтеграційних процесів в середовищі мусульман Європи та України.
докладніше...В статті розглядається невідповідність між роллю Служби безпеки України та її формальним статусом в контексті процесу її реформування.
докладніше...У статті аналізується сучасний стан забезпечення національної безпеки за участі неурядових аналітичних центрів («мозкових центрів»). Визначено принципово важливі умови подальшого залучення їх інтелектуального потенціалу до процесу вироблення та реалізації безпекової політики держави.
докладніше...В статті проаналізовано розвиток ідеї розбудови європейської політики оборони в ракурсі намагання Євросоюзу стати на шлях більшої консолідації та більшого усвідомлення власних інтересів в сфері оборонної політики та безпеки, дещо відмінних від США.
докладніше...У статті розглядається етнополітична мобілізація як фактор зародження і розвитку етнополітичних конфліктів. Розкривається сутність етнополітичних конфліктів і даються загальні поняття мобілізації та етнополітичної мобілізації. В статті також досліджується трифазна схема етнополітичної мобілізації, запропонована чеським вченим М. Грох. Крім того, аналізуються фактори, що впливають на процеси етнополітичної мобілізації, і особливості врегулювання етнополітичних конфліктів.
докладніше...Стаття присвячена ментальним очікуванням та їх ролі у виникненні криз. Аналізуються різні теоретичні підходи до цього явища, розглядається ретроспектива взаємовідношень очікувань та кризових процесів.
докладніше...В статті аналізуються економічні та політичні обставини, основні риси і соціально - політичні наслідки перших масових акцій українських гірників в умовах комуністичного режиму в останні роки існування Радянського Союзу та їх значення для розвалу тоталітарної системи.
докладніше...Становлення соціальноокомунікаційної реальності пов’язується із зміною предметності праці в СК структурах інформаційного суспільства. Розглядаються особливості «інформації» та «знання», а також управління в системі комунікаційних відносин.
докладніше...Стаття присвячена дослідженню витоків і джерел зародження й становлення концепцій інформаційного суспільства та суспільства знань, зокрема ідей Ф. Бекона, В.І. Вернадського та Ф. Махлупа, які стали теоретико - методологічною базою розвитку сучасних підходів до формування інформаційного суспільства та суспільства знань.
докладніше...У статті детально розглянуто політичну віру та комунікацію, а також процес дослідження моделей обміну інформацією. Робиться акцент на тому, що легітимізація влади спирається на політичну віру, яка формується в результаті розповсюдження ідей. Автором охарактеризовано обмін інформацією у тоталітарному, авторитарному суспільстві та в процесі їх демократизації.
докладніше...У статті розглядається технологія іміджмейкингу, дається визначення іміджу та окреслюється сукупність характеристик, які входять до його складу. Визначено особливості сприйняття іміджів сучасних політичних лідерів київськими студентами. Проаналізовано фактори, які впливають на сприйняття іміджів політичних лідерів.
докладніше...В статті характеризуються особливості політичної комунікації в Україні, взаємозвязок культури політичної комунікації від культури суспільства в цілому і в Україні конкретно.
докладніше...У статті розкриваються проблеми формування державної інформаційної політики України в контексті забезпечення інформаційної безпеки в 2008–2009 роках. Простежено прямий зв’язок між державним нформаційної їкомунікаційним менеджментом та можливостями держави в управлінні економічними, політичними та соціальними процесами на теренах України в період кризи. Досліджено методи демократичного державного впливу на інформаційний простір з метою нейтралізації загроз інформаційній та національній безпеці.
докладніше...В статті розкривається сутність інформаційного проникнення та його роль для побудови довгострокових взаємовигідних відносин із клієнтом з ціллю підвищення рівня продажів агентства та створення ефективної, дієвої політичної реклами.
докладніше...В статті аналізується сутність Болонських реформ в системі вищої освіти. Автор наголошує на європейському вимірі Болонського процесу і необхідності України слідувати саме цим шляхом, що означає реформування системи української освіти із врахуванням особливостей Болонських змін в країнах ЄС.
докладніше...В роботі розкрита технологія виховання «Я» — концепції як надійна основа впливу на успіх процесу навчання та становлення життєвого шляху особистості учня.
докладніше...