Шумер починався в … Сумах, а шумери були кімерійцями - будинами?
Розглядається українська версія походження цивілізації шумерів.
докладніше...Український науковий журнал
ОСВІТА РЕГІОНУ
ПОЛІТОЛОГІЯ ПСИХОЛОГІЯ КОМУНІКАЦІЇ
Розглядається українська версія походження цивілізації шумерів.
докладніше...Розглядається гіпотезу походження Вільховського святилища – обсерваторії і його роль у подальших процесах творення української, європейської історії
докладніше...Досліджено взаємозв’язок майбутнього української нації з розвитком її інтелектуального потенціалу. Окреслено існуючі загрози інтелектуальній незалежності України.
докладніше...Розглядаються шляхи адаптації державної служби в Україні відповідно до загальних засад її функціонування в державах Євросоюзу.
докладніше...Досліджено шляхи та напрямки використання міжнародних стандартів сталого розвитку, якими можуть скористатися органи місцевого самоврядування в Україні як чинниками підвищення ефективності та дієвості інституту самоврядування.
докладніше...Досліджуються особливості розвитку політичних партій в Україні. Як підтверджує світовий досвід, важливу роль роль у процесах змін сучасного світу відіграють політичні партії, тому віддзеркалено також їх роль у період трансформаційних та модернізаційних процесів.
докладніше...Стаття присвячена аналізу основних моделей інституту президентства, визначення місця та ролі інституту президентства
докладніше...Стаття присвячена теоретичному осмисленню конституційно – правових характеристик президентської, парламентарної та змішаної форм республіканського правління. Дослідження переваг і недоліків, які властиві цим формам правління, відбувається на основі аналізу не лише конституційно закріпленого правового становища державних інститутів, а й реального механізму взаємодії вищих органів державної влади. Через аналіз поняття державного режиму виокремлюються можливі варіанти змін конституційно закріплених засад поділу влади за президентської – парламентарної та змішаної форм правління, що надає можливість зробити висновки стосовно політико"юридичної природи трьох різновидів республіки.
докладніше...Досліджуються стан і заходи боротьби з корупцією в Україні на сучасному етапі, причини зміцнення та укорінення небезпечного соціального явища, аналізуються конкретні пропозиції, обнародувані після президентських виборів 2010 р.
докладніше...Пропонується розглянути взаємодію інформаційного та громадянського суспільства.
докладніше...Проаналізовано стан довіри до церкви та армії як найбільш традиційних інститутів у трансформаційних соціумах України та Російської Федерації. Автор фокусує увагу на причинах, котрі обумовлюють високі рейтинги даних структур у «пірамід і довіри», а також надає стратифікаційний огляд розподілення довіри за віком, регіонами та іншими ознаками для українського/російського суспільств.
докладніше...Аналізуються особливості формування української культурно"естетичної генонеми як основи спадкової інформації, в т.ч. досвіду поколінь, накопичувача енергоінформаційних значень, носія своєрідного культурно - естетичного коду нації, ціннісної платформи національного державотворення.
докладніше...Стаття присвячена аналізу теоретичних засад та якісних характеристик протестної політичної участі українських громадян у процесі демократичної трансформації суспільства. Предметом аналізу є наукові розвідки вітчизняних та зарубіжних учених, дані соціологічних досліджень українських соціологів.
докладніше...Розглядається дилема громадянства, етичні засади демократії та посилення впливу культурних факторів на політичні процеси.
докладніше...Досліджена політична культура як фактор розвитку політичного процесу, що безпосередньо стосується іміджу політика. Оскільки вона виступає як система цінностей, яка формує ідентичність особистості, соціальних груп, нації та мотивує їхню соціально - політичну поведінку, і в певному розумінні структурує політичний простір суспільства.
докладніше...Робиться спроба виокремити поняття кризової ідеології. Аналізуються причини виникнення такої ідеології та розглядаються особливості її функціонування.
докладніше...Здійснено аналіз перебігу президентських виборчих кампаній 2004 та 2010 років, що дав змогу побачити становлення регіонального поділу в електоральних преференціях жителів західних, центральних, а також південно – східних областей України. Автор визначив ключові чинники регіонального розмежування в Україні. Основний акцент зроблено на політичному чиннику, а саме на різних електоральних преференціях у виборців «помаранчевого» та «біло – голубого» поясів.
докладніше...Аналізуються фактори, що мають найбільший вплив на формування електоральної культури мешканців Західного регіону України в контексті сучасних виборчих процесів. Досліджено роль регіональної виборчої субкультури, яка визначає асиметричні норми політичної поведінки населення.
докладніше...Аналізуються механізми надання суспільних благ у європейських країнах, шляхи реформування системи державного фінансування з метою підвищення ефективності їхнього використання та скорочення державних витрат. З’ясовано, що на тлі ліквідації багатьох господарських програм за участю держави спостерігається концентрація ресурсів у сферах, які завжди були поза сферою ринкових відносин, у першу чергу, у соціальній сфері, сферах охорони здоров’я, освіти, науці.
докладніше...Аналізуються особливості процесу модернізації соціальної політики демократичних країн: умови і тенденції його проходження, позитивні і негативні наслідки. Закцентовано увагу на колі проблем, які необхідно вирішувати, а саме: подолання бідності, становлення демократичної і соціальної держави.
докладніше...Проаналізовано понятійні дефініції та класифікації міграційного простору задля подальшого практичного застосування напрацьованих логічних схем в українській науковій та законодавчій сферах. Акцентована увага на специфічних чинниках міграції та запропоновано власне бачення даної категорії.
докладніше...Здійснено політологічний аналіз механізму інформаційного забезпечення міжнародної гуманітарної діяльності в контексті інформаційної і гуманітарної діяльності сучасних актерів міжнародних відносин.
докладніше...Розглядається мeтoдoлoгічний aнaлітитичний інcтpумeнтapій, що використовується з метою підвищення eфeктивнocті тa результативності пoлітичних рішень.
докладніше...Розглядаються питання взаємовідносин суб'єктів державного управління з громадськістю через проектування комунікативної діяльності. Співвідносяться дані соціологічних досліджень з теоретичними та науково – практичними підходами до процесів комунікації, інформування, висвітлення діяльності. Наголошується на елементах проектного менеджменту, доцільних для комунікативної діяльності.
докладніше...Розглянуто політико – правові особливості розподілу повноважень між автономними співтовариствами і центральним урядом Іспанії. Досліджено відмінності у повноваженнях різних автономних співтовариств Іспанії. Вивчено особливості існування асиметрії повноважень автономних співтовариств в Іспанії.
докладніше...Дослідження складних явищ передбачає визначення сутності та змісту понятійно – категоріального апарату, який дозволяє розкрити структуру та змістовні ознаки елементної бази данного явища. Аналіз регіоналізму передбачає вивчення як самого регіоналізму, так і базової основи регіону, а також процесу регіоналізації. У цих поняттях фіксуються просторові межі території, владо – спроможність суб’єктів управління, міра політичної автономії та історичні, географічні, соціальноекономічні, культурологічні особливості.
докладніше...Аналізується поняття «інтелектуальний капітал» з точки зору його форм і ролі в стимуляції регіонального розвитку, а також досліджується динаміка ресурсів людського капіталу в умовах господарської трансформації регіонів із традиційною промисловою структурою.
докладніше...Досліджено вплив проголошення незалежності Косово від 17 лютого 2008 року на світовий порядок у контексті протистояння двох основних принципів міжнародного права: права народів на самовизначення і принципу територіальної цілісності держави. Проаналізовано, як ця подія може вплинути на внутрішньополітичне становище тих країн, які мають близькі проблеми, пов'язані з етноконфесійними суперечності.
докладніше...Розглядається питання зародження ісламського руху «Талібан» (ІДТ) як політичної сили; розкриваються обставини виникнення цього потужного військово"політичного руху і причини, як зовнішні, так і внутрішні, що сприяють його швидкому становленню та просуванню до влади в Афганістані. Позначені також конфліктні процеси в країні, які сприяли виникненню радикальних рухів.
докладніше...Проаналізовано основні аспекти трансформації зовнішньої політики Росії на пострадянському просторі в умовах геополітичних і геоекономічних трансформацій ХХІ ст., а саме «нова економічна політика» і основні важелі впливу на політичну ситуацію в країнах колишнього СРСР.
докладніше...Розглянуто динаміку політики КНР щодо вирішення тайванського питання. Акцентується увага на зародженні основних напрямів політичного діалогу Китай – Тайвань та аналізуються особливості політичного курсу КНР. Підкреслена роль мирного об'єднання Китаю та Тайваню для регіональної стабільності і співробітництва в різних сферах.
докладніше...Досліджено кризові комунікації у політиці. Вивчено відображення кризових явищ у політичному дискурсі. Проаналізовано особливості формування політичного дискурсу у кризових ситуаціях.
докладніше...Характеризується Інтернет – простір України, Росії та США. Увага акцентується на визначенні рівні залучення Інтернет"ресурсів під час виборчої Президентської кампанії 2010 року та можливості Інтернету як одного із засобів політичної комунікації.
докладніше...Проаналізовано джерелознавчу базу еволюції комунікаційного середовища інформаційного суспільства як науковий фундамент формування уявлень про термінологічну систему проблемного поля інформаційно – комунікаційного простору.
докладніше...Аналізуються заголовки новин, які містяться в інформаційних програмах першого каналу Національної радіокомпанії України; визначаються головні чинники, які впливають на ефективність заголовків новинного повідомлення.
докладніше...Розглянуті питання формування кластеру як нової моделі інтеграції бібліотек регіону. Визначені його концептуальні характеристики та умови системної інтеграції до єдиного інформаційного простору регіону. Розроблена концептуальна схеми освітньо"науково"культурного кластера регіону.
докладніше...Досліджено проблеми сучасних трансформацій масових комунікацій в контексті посилення антитерористичної діяльності, ролі та значення засобів масової комунікації у забезпеченні національної та міжнародної безпеки. Аналізується сучасний стан медіа – тероризму та шляхи посилення медіа – безпеки суспільства.
докладніше...Аналізується ступінь розробленості проблеми й виявляються ті проблеми, які ще не знайшли належного висвітлення у вітчизняній політологічній науці. На основі огляду наявних фундаментальних досліджень інформаційної безпеки автор доходить висновку про необхідність вивчення таких питань, як сутність і зміст інформаційної безпеки сучасного українського суспільства, її залежності від політичних факторів, вплив політичних інститутів держави та громадянського суспільства сучасної України на становлення і функціонування системи інформаційної безпеки й ін.
докладніше...Показано особливості адаптаційних можливостей людини в реабілітаційних процесах
докладніше...Розглядаються особливості мотивації учіння та освітнього середовища з позицій системно – синергетичного підходу
докладніше...Розкрито психологічні чинники формування політичної ідентичності, з’ясовано ставлення студентської молоді до держави у процесі політичного самовизначення.
докладніше...Показано, що впровадження інформаційних технологій і проектного підходу в організації навчального процесу в системі професійної освіти дозволить здійснювати підготовку фахів
докладніше...Проводиться якісно – кількісний аналіз навчальних документів вищих навчальних закладів України ІІІ–ІV рівнів акредитації в умовах їнього функціонування в інформаційно – комунікаційному середовищі сучасного суспільства. Це дає можливість визначити зміст документаційних потоків в електронно – документній комунікації сучасних вищих навчальних закладів України ІІІ–ІV рівнів акредитації, яка є найважливішою підсистемою соціальної комунікації нашого суспільства.
докладніше...На основі проведеного дослідження ефективності електронного документообігу у ряду ВНЗ України запропонована його модель для корпоративного об’єднання. Особлива увага звертається на наявність функціональних підсистем електронного документообігу, створення мережі центрів обліку документів, структури банків документів. Запропонована функціональна схема розсилки документів у структурні підрозділи об’єднання, сформулювало практичні рекомендації щодо поступового впровадження даної моделі.
докладніше...